Pielęgnacja

JUNIPERUS PROCUMBENS NANA - gatunek karłowy pochodzący z górzystych terenów Japonii, wolno rosnący, lubiący jasne stanowisko. Tolerancyjny w stosunku do gleby. Najlepsze podłoże to ziemia o ph 5,5 z zawartością żwirku. Szeroki zakres temperatur.

Podlewanie - problemy wystepujące w trakcie pielęgnacji bonsai najczęściej związane są z nieprawidłowym podlewaniem. Podlewać nalezy w momencie, gdy bryla korzeniowa trochę przeschnie. Pamiętaj, aby nie dopuścić do całkowitego wyschnięcia bryły korzeniowej w czasie lata. Wiadomo, że duży wpływ na zapotrzebowanie w wodę ma klimat, w jakim przebywa roślina. Należy tak podlewać drzewka, aby woda dotarła do całej bryły korzeniowej, a nie tylko na powierzchnię ziemi.

Naworzenie - nawozimy od wiosny do jesieni. Należy pamiętać, aby nie stosować rozcieńczonych nawozów na suchą ziemię. Może to doprowadzić do uszkodzenia korzeni i uschnięcia drzewka. W przypadku drzewek iglastych stosujemy nawóz do iglaków.

Formowanie - nowe wyrosłe pędy należy uszczykiwać w momencie, gdy osiągną długość od 1,2 - 2cm.Uszczyknąć ok. 0,5 - 1cm. Przy skracaniu nowych pędów używamy palców a nie nożyczek, ponieważ przy cięciu nożyczkami brązowieją igły.

Stanowisko - sukces hodowania jałowca, to zapewnienie roslinie możliwie jak największej ilości światła dziennego.

Kontakt

ul. Łowicka 22
96 - 500 Sochaczew
tel/dom 0-46 862-67-98
tel/kom. 603-576-573
e-mail bonsai22@op.pl